Biz // Wir

Barış Halk Dansları Topluluğu 1981 yılında Almanya’da yaşayan ve okuyan Üniversiteli gençler tarafından kurulmuştur. Tamamen kendi ayağı üstünde duran Ekibimiz, bu süre boyunca hiçbir dernek çatısı altına girmemiş ve halen bağımsız olarak folklor çalışmalarını Köln’de sürdürmektedir.

7 kişi tarafından kurulan halk oyunları ekibimizin bu günlerde 6 ile 28 yaşı arasında yaklaşık 200 üyesi bulunmaktadır.

Ekibimizin temel anlayışı, yurtdışında yaşayan gençlerimize kendi topraklarının geleneklerini, kültürel yaşamlarını, örf ve adetlerini unutturmamak ve Atalarımızdan bize verilen bu eserleri hayatta tutmaktır.
//
„Barış“ kommt aus dem türkischen und bedeutet „Frieden“. Unter diesem Motto versuchen wir seit 1981 als Tanzgruppe den Menschen in Deutschland die türkische Kultur und Folklore zu zeigen und einen Beitrag für ein gemeinsames Miteinander, interkulturellen Dialog und Integration zu leisten.

Wir sind eine Gruppe türkischer Jugendlicher der zweiten und dritten Generation, die in Deutschland vorwiegend in Köln aufgewachsen sind. Wir versuchen die türkische Kultur anhand traditioneller Tänze auszuleben und uns damit auseinander zu setzen.

Angefangen hat es mit 7 Studenten und heute zählt die Gruppe fast 200 Mitglieder zwischen 6 und 28 Jahren in Köln.

WhatsApp chat